چيد آذين

چيد آذين

كرسي

كشورهاي شرقي از جمله ايران و ژاپن در قديم براي گرم كردن خانه و خانواده ازكرسي استفاده مي كردند به اين ترتيب كه منقلي را زير يك كرسي يا ميز كوچك قرار مي دادند و روي آن را لحافي بزرگ پهن مي كردند و بعد همه اعضاي خانواده زير اين لحاف و دور ميز مي نشستند و به هنگام استراحت نيز همان جا مي خوابيدند بعدها با گسترش وسايل مختلف گرمايي از جمله بخاري هاي گاز سوز اين سنت به فراموشي سپرده شد اما حالا ژاپني ها دوباره كرسي را احيا كرده اند تركيبي از يك كرسيكه منبعي گرما ساز دارد به همراه مبلمان و لحاف كه شكل مدرن و زيبايي نيز پيدا كرده است.كرسي جديد (1)

ادامهـ مطلبـ
| ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ | ۰۹:۲۲:۲۴ | چيد آذين
،

فال موفقيت

 

 

 

ادامهـ مطلبـ
| ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ | ۰۹:۲۱:۵۰ | چيد آذين
،

خوشحالي يعني

خوشحالي يعني

 

 

 

 

ادامهـ مطلبـ
| ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ | ۰۹:۲۱:۱۴ | چيد آذين
،

روانشناسي

روانشناسي و مشاوره

پرسش

سلام. من يه پسر 17 ساله هستم. من اصلا اجتماعي نيستم يعني اصلا تو گفت و گو ها و جمع هاي ديگه شركت نمي كنم. در مهموني ها خيلي خيلي ساكتم. با طرف مقابل نميتونم ارتباط برقرار كنم، يك دليلش هم اينكه چون حرف هاشون بزرگ تر از سن منه من شركت نكنم بهتره (مثلا درباره قيمت ماشين بحث مي كنند)

پدرم چند روز پيش باهام حرف زد گفت كه چرا اجتماعي نيستي و از اين حرفا. كسي هم منو تحويل نمي گيره تو مهموني ها.

اگر هم مهمون بياد خونمون من چند دقيقه (30 دقيقه) پيش مهمونا مي شينم و ميرم تو اتاقم (يا درس ميخونم يا استراحت يا به گوشيم ور ميرم)

اگر هم دامادمون بياد كه بدتر چون ازش خوشم نمياد فقط يه سلام و خدانگهدار فقط همين.

خواهش ميكنم بگيد من چيكار كنم؟ (چند روز پيش هم يكي از فاميلامون به بابام گفته اين پسرتون گوشه گيره خيلي) آخه شما حداقل بگيد چيكار كنم ؟؟؟

ولي تو مدرسه اينجوري نيستم (فكر كنم چون اختلاف سن هامون كمتره اينجوريه) با دوستام خيلي خيلي حرف مي زنم (البته تو زنگ تفريح) ولي تو جمع فاميلي اين جوري نيستم.

دوست خيلي خيلي صميمي هم كم دارم. فكر كنم حدودا 3 نفر باشن. 2 نفرشون كه تو مدرسه نيستن (قبلا همكلاسي بوديم) يك نفر ديگه هم تو كلاس خودمونه ولي من با كل كلاسمون صحبت مي كنم و مي گيم و مي خنديم.

راستي اگر تو جمع فاميلي يكي يه جك گفت و خيلي هم مسخره باشه من حتي تبسم هم نميزنم ولي بقيه مي خندند.

روانشناسي

مشاوره

پاسخ خانم دكتر سليقه دار، مشاور و روانشناس سايت

دوست خوبم

خيلي خوب شرايط خودت و نظر خانواده ات را شرح دادي ولي متوجه نشدم كه آيا دلت مي خواهد ديگر كمي اجتماعي باشي و با نظر پدرت موافق هستي و يا اينكه اين شرايط به نظر تو طبيعي است و مي خواهي كاري كني كه والدينت و اطرافيانت هم متوجه طبيعي بودن آن بشوند؟

حالا سوال تو هر كدام از اين ها كه باشد چند پيشنهاد مي تواند اوضاع بهتري براي تو و اطرافيانت ايجاد كند.

اول اينكه يادت باشد لازم نيست حتما اطرافيان ما هم سال ما باشند تا بتوانيم با آن ها ارتباط برقرار كنيم. براي مثال هنگامي كه در سال هاي آينده مشغول كار شوي با آدم هايي سرو كار داري كه لزوما هم سن خودت نيستند و بايد بتواني در حد وظايفت با آن ها روبه رو شوي. به همين دليل لازم نيست حرف مشترك بين شما چيزهايي باشد كه هر دوي شما در آن تسلط داريد. براي مثال گاهي صحبت از ماشين است و تو چيزي در اين مورد نمي داني و يا حرفي براي گفتن نداري خوب پس به آن ها گوش مي كني و اگر لازم بود در مورد چيزي در اين باره نظر مي دهي مثلا مي گويي من از فلان مدل ماشين خوشم مياد و ... گاهي هم با خنديدن و مشاركت در فضاي طنزي كه ايجاد شده با آن ها همراهي مي كني. مهم اين است بداني كه همين خنديدن به جوكي كه گفته شده به تو كمك مي كند تا ارتباط راحت تر و بيش تري داشته باشي و كم كم آماده شوي كه نفر بعدي براي بيان يك موضوع خنده دار تو باشي.

اينكه وقتي مهمون داريد براي مدتي كنارشان هستي عالي است و همين هم نشان مي دهد كه اوضاع خيلي هم بد نيست اما براي اينكه بتواني در اين مدت تو هم آرامش و احساس بهتري داشته باشي و در عين حال رابطه بهتري برقرار كني خوب است براي انجام برخي كارها مثل پذيرايي كردن از مهمانان داوطلب بشي. اين كار موجب مي شود تا راحت تر در جمع حاضر شوي.

در ضمن يادت باشد كه داماد خانواده هم يكي از اعضاي خانواده است و تو برادر همسر او هستي و خوب است فارغ از احساسي كه نسبت به او داري تلاش كني تا در هنگام حضور آن ها در جمع باشي و در برخي كارهاي جمعي مثل تماشاي تلويزيون در كنار آن ها قرار بگيري تا اوضاع معمولي و خوب باشد.

در مورد مدرسه هم جاي خوشحالي است كه با دوستانت رابطه خوبي داري. اين تمرين و تجربه خوب به تو كمك مي كند تا هميشه در داشتن ارتباط با ديگران ساده تر به قضايا نگاه كني و خودت را به راحتي مجبور كني تا در خانواده و مهماني هاي اقوام مشاركت داشته باشي.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ | ۰۹:۲۰:۴۵ | چيد آذين
،

سرويس خواب

داشتن اتاق خواب زيبا براي اكثر ما مهم است زيرا تمام خستگي ها و تنش هاي ما در آن رفع مي شود و همچنين بستر خواب ما نيز در آن وجود دارد

،بنابراين داشتن فضاي زيبا و دلنشين خواسته ي هر كسي است.اگر ميخواهيد با يك مرجع بزرگ سرويس خواب آشنا شويد از عكس هاي زير ديدن فرماييد.
همچنين اگر به دنبال ايده هاي مدرن چيدمان و دكوراسيون  براي زيبا سازي اتاقتان هستيد.عكس هاي سرويس خواب را ببينيد.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ | ۰۹:۲۰:۰۹ | چيد آذين
،

تبديل تاريخ

دانستن دقيق تاريخ به يك تاريخ ديگر براي همه ما مشكل است بين منظور بايد مرجعي باشد كه از دقيق بودن آن اطمينان داشته باشيم.

جهتتبديل تاريخ از شمسي به ميلادي يا ميلادي به شمسي و قمري و... كليك كنيد

 

 

 

ادامهـ مطلبـ
| ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ | ۰۹:۱۹:۲۳ | چيد آذين
،

كاردستي

وسايل لازم

سطل بزرگ
تور رنگي
نخ ماهي گيري

شيوه ساخت

براي ساخت اين پايه زيبا براي كيك هاي تولد مي توانيد از يك سطل رنگ خالي يا هر سطل ديگري كه در منزل داشتيد استفاده كنيد. براي شروع سطل را كاملا بشوييد و خشك كنيد. سپس در آن را محكم ببنديد و با چسب دور در را بچسبانيد تا باز نشود. دور دهانه سطل را يك دور نخ ماهي گيري ببنديد.

كاردستي

كاردستي با وسايل دور ريختني

كاردستي و ابتكار

 

اين نخ پايه اصلي براي گره هاي توري شما خواهد بود بنابراين توجه داشته باشيد كه كاملا محكم باشد. براي شروع تور ها را به رشته هاي باريك و بلند برش بزنيد. سپس بافت را شروع كنيد. ابتدا يك رشته تور را از طول روي هم تا بزنيد. وسط دو رشته تا زده شده را از زير نخ رد كنيد و پايه هاي رشته توري را از بين حفره تا زده شده بيرون بكشيد. به همين ترتيب دور تا دور سطل را با اين گره هاي توري پر كنيد.

نكته: اگر براي اين كار از تور هاي خشك و آهار دار استفاده كنيد كار در پايان بسيار زيبا تر خواهد بود.
در انتها مي توانيد از شيشه هاي كوچك مربا نيز براي دو طبقه كردن اين پايه استفاده كنيد به اين ترتيب كه يك دايره از تور را به اندازه دو برابر دور دهانه شيشه مربا برش بزنيد و آن را روي دهانه قرار دهيد. سپس به وسيله يك كش تور را دور دهانه محكم كنيد يا مي توانيد وسط در شيشه را برش بزنيد و فقط دور سر شيشه را به عنوان نگهدارنده روي تور ها بپيچيد. از  كاردستي وخلاقيت خود در مجالس و ميهماني ها لذت ببريد.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ | ۰۹:۱۸:۵۲ | چيد آذين
،

صندلي راك

صندلي راكينگ چير

صندلي راك يكي از بهترين وسايلي است كه در خانه در مواقع خستگي ها و حتي براي آرامش گرفتن و ريلكس كردن به كار ميرود.

اين صندلي يك مدل قديمي است كه ديزاين متفاوتي را در خانه خلق مي كند زيرا هم سبك قديمي دارد و هم ظاهري كلاسيك كه اين خصوصيات آن را خاص مي كند.

بهترين اسمي كه مي توان براي صندلي راك انتخاب كرد گهواره آرامش بخش بزرگسال (صندلي گهواره اي) است.    

تاب خوردن آرام روي صندلي در حاليك كتاب مورد علاقه را ميخوانيد و يا يك نوشيدني خاص مي خوريد و منظره بيرون را تماشا مي كنيد بهترين حس آرامش است.

اين صندلي نمادي از آرامش است.

براي ديدن انواع صندلي راك كليك كنيد.


 

 

 

ادامهـ مطلبـ
| ۲۳ فروردين ۱۳۹۷ | ۰۹:۱۶:۳۹ | چيد آذين
،

عنكبوت

بسياري از مردم فكر مي كنند عنكبوت ها جزء حشرات هستند در حالي كه آن ها در يك طبقه بندي جداگانه دسته بندي مي شوند. عنكبوت ها در دسته اي از حيوانات به نام عنكبوتيان قرار مي گيرند. كنه و عقرب نيز جزء اين دسته از جانوران هستند. عنكبوتيان اشتراك بسياري با بندپايان دارند. تفاوت هاي آن ها با حشرات اول در نداشتن شاخك است. بدن عنكبوتيان به 2 قسمت تقسيم مي شود در حالي كه بدن حشرات 3 قسمتي است. تعداد پاهاي عنكبوت ها 8 تاست ولي حشرات اكثرا" 6 پا دارند. تار عنكبوت از چيست و چگونه توليد مي شود؟Spiders.nojavanha (1)تار عنكبوت از نوعي پروتئين كه سرشار از آمينو اسيدهاي آلانين و گليسين است ساخته مي شود. رشته هاي سازنده اين پروتئين با بي نظمي زيادي به هم پيچيده شده اند كه با ميكروسكوپ قابل مشاهده است. اين بي نظمي باعث خاصيت كش ساني تار عنكبوت مي شود. عنكبوت از آب به عنوان حلال پروتئين استفاده كرده و با سازمان خاصي كه در بدن و دهان خود دارد شروع به ريسيدن تار مي كند. جنس تار عنكبوت به ابريشم شبيه است. براي حفظ چسبندگي و نگهداري قابليت به دام انداختن حشرات در طول روز عنكبوت مرتبا" در حال تعمير قسمت هاي آسيب ديده مي باشد. يكي ديگر از ويژگي هاي خاص تار عنكبوت داشتن مقدار زيادي نمك و مواد ضد قارچ و ضد باكتري است كه آن را در برابر حمله باكتري ها و قارچ ها محافظت مي كند. تنيدن تار عنكبوت چقدر طول مي كشد؟ Spiders.nojavanha (4)

ادامهـ مطلبـ
| ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ | ۰۸:۵۹:۲۵ | چيد آذين
،

ابرو باد

ابر و باد اصطلاحي است كه براي طرح دار كردن كاغذهاي خوشنويسي به كار مي رود. اين هنر كه سابقه اي چند صد ساله در ايران و كشورهاي اسلامي دارد و اكنون براي مردم دنيا بسيار شناخته شده است. در گذشته كاغذها دست ساز بودند و بعد از اين كه كاغذ سفيد ساخته مي شد بايد براي نقاشي و يا خوشنويسي رنگ مي شد. رنگ كردن كاغذ نيز مهارتي هنري بود كه حرفه اي جداگانه محسوب مي شد. استفاده از رنگ هاي طبيعي و گياهي مانند برگ چاي، پوست انار، پوست گردو و... رواج فراواني داشت كه به هر كاغذ رنگي خاص مي بخشيد اما در شيوه ابر و باد كاغذ بيشتر به نقاشي شبيه مي شد.

در اين شيوه ابتدا مقداري آب در ظرفي مانند سيني ريخته مي شد و بعد رنگ هايي را از جنس رنگ روغن به صورت قطره قطره و كاملا كنترل شده روي آب مي ريختند چون رنگ روغني با آب تركيب نمي شد طرح هاي گوناگون و تصادفي ايجاد مي كرد. در پايان، صفحه كاغذ را روي آب پهن مي كردند و رنگ ها از روي آب به صفحه كاغذ مي چسبيد و به اين ترتيب كاغذ آماده بود تا بعد از خشك شدن خوشنويسي شود. البته امروزه از اين شيوه به عنوان شيوه اي مستقل براي نقاشي نيز استفاده مي شود. فيلم زير را ببينيد، هنرمندي از تركيه با مهارت و با استفاده از اين شيوه تابلوهايي ديدني خلق كرده است.


 

ادامهـ مطلبـ
| ۲۱ فروردين ۱۳۹۷ | ۰۸:۵۸:۳۵ | چيد آذين
،
چيد آذين
نام عنوان 。。。

با شرح مختصر 。。。

NEW

جستجوگر

درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 15
بازديد ديروز : 2
بازديد كل : 527

↑ برو بالا

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان